Šermířský oddíl SKUP Olomouc
Šermířský oddíl při Sportovním klubu UP Olomouc byl založen na konci roku 1995 panem Petrem Hrochem a jeho ženou paní MUDr. Katarínou Hrochovou. Petr Hroch se ujal role předsedy oddílu. Historicky vzato navázal na oddíl, který byl založen panem Zdeňkem Mlynaříkem, Františkem Ševčíkem a Robertem Černoškem v roce 1961 při tehdejší TJ Slávia Vysoké školy Olomouc.
Ilustrační foto Do řad členů vstoupili někteří členové bývalého oddílu šermu Lokomotiva Olomouc, který zanikl po předání TJ Lokomotivy zpět organizaci Sokol, studenti UP a nadějná mládež ze základních škol. Působištěm tohoto oddílu se stala do října roku 1996 tělocvična univerzity na Křížkovského ulici v Olomouci. Dokonce roku 1997 sídlil oddíl díky vstřícnosti vedení FTK UP Olomouc v prostorách učeben ve výukovém objektu v  Neředíně.
Ke konci roku 1997 předal zakladatel oddílu Petr Hroch svou funkci panu Martinu Látalovi, který využil nabídky tehdejšího šéftrenéra Dukly Olomouc pana Fridricha Földese šermovat spolu se členy oddílu Dukly. Oddíl opět změnil své působiště a získal tímto skvělé trenérské i technické zázemí pro provozování tréninkové činnosti, protože vlastním technickým vybavením nedisponuje.
V současné době má oddíl 8 aktivních členů a jednoho čestného člena, kterým je mistr republiky v šermu fleretem z roku 1958 pan Zdeněk Minařík. Členové oddílu trénují spolu se šermíři kordového oddílu trenéra pana Jiřího Douby dvakrát týdně v úterý a čtvrtek od 15:30 do 17:30 v hale na tř. Míru 2. Členové oddílu se zúčastňují republikových soutěží v kategoriích žáci, kadeti, senioři ve fleretu a soutěží v šermu kordem v kategorii senioři.
Martin Látal
předseda oddílu šermu

Návrat na úvodní stránku