Oddíl sportovní gymnastiky SKUP Olomouc
Oddíl sportovní gymnastiky SKUP patří mezi malé, ale úspěšné oddíly. Počet členu se pohybuje každoročně okolo 15 - 20 mužů a žen, většinou studentů UP. Protože záznamy o činnosti oddílu máme k dispozici jen za posledních deset let, můžeme hodnotit úspěchy z tohoto období.
V roce 1995 a 1999 se zúčastnili členové oddílu vystoupení na X. světové GYMNAESTRÁDĚ v Berlíně a XI. Göteborgu. Každoročně se zúčastnili gymnasté a gymnastky PVŠ a AM ČR ve sportovní gymnastice. Od roku 1993 také v soutěži všeobecné gymnastiky - Euroteamu. Za posledních deset let se stalo družstvo mužů 3 x přeborníkem VŠ v SG, naposledy v Děčíně (1998) a v Olomouci (1999), kdy náš oddíl mistrovství pořádal. V roce 1999 se stalo družstvo našeho oddílu AM v Euroteamu, žel při kvalifikaci na ME skončilo třetí.
Úspěšnost oddílu lze také dokumentovat zčásti na bývalých členech Holzerovi, Strakošovi - mistrech světa ve sportovním aerobiku, kteří začali v oddíle gymnastiky a po úspěchu v roce 1995 na světové gymnaestrádě v Berlíně přešli na sportovní aerobik.
Ilustrační foto
Dr. Nitka
předseda oddílu

Návrat na úvodní stránku